Uszkodzenie samochodu zwykle nie jest łatwym doświadczeniem dla jego posiadacza. Jeśli jednak mowa o niewielkim uszczerbku na karoserii, nie należy się martwić. Interwencja lakiernicza nie zawsze jest w takim wypadku konieczna. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i odwiedzić specjalistę, dla którego wyciąganie wgnieceń to normalna sprawa.

Jak wygląda wyciąganie wgnieceń w aucie?

Na czym polega wyciąganie wgnieceń? Robi się to przy pomocy profesjonalnego kleju oraz narzędzi, które pozwalają na szybką naprawę karoserii bez ingerowania w jej powierzchnię. Trzeba wiedzieć, że nałożenie kolejnej warstwy lakieru wiąże się ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze jest to korzystne wyjście.

Jaka jest cena wyciągania wgnieceń?

Oczywiście wyciąganie wgnieceń może wydawać się łatwe do własnoręcznego zrobienia, ale jeśli nie mamy w tym zakresie pewności, należy udać się do mechanika lub blacharza, który zna temat bardzo dobrze. Koszty takiej usługi są zwykle niewielkie, a czas jej realizacji tak krótki, że bardzo często jeszcze tego samego dnia auto będzie gotowy. Dlatego zachęcamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez ingerencji w lakier. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze nie tylko teraz, ale i podczas ewentualnej sprzedaży samochodu.

Tekst postał na podstawie informacji ze strony firmy eurograd.pl. Jest to wiodąca firma z okolic Krakowa z 10-letnim doświadczeniem w branży.

You may also like