Według powszechnych informacji, gwinty są pewnego typu nacięciami powierzchni, które robi się na powierzchni walcowej lub stożkowej, zarówno na zewnątrz przedmiotu, jak i w wewnętrznej warstwie. Wbrew pozorom ich skuteczna produkcja nie jest prostym zadaniem. Z tego powodu warto zapoznać się z jedną z najbardziej skutecznych metod wytwarzania gwintów.

Czym jest walcowanie gwintów?

Walcowanie gwintów, bo o tej czynności piszemy, to metoda wykonywana na zimno. Polega na obróbce plastycznej konkretnego przedmiotu przy pomocy specjalistycznych głowic. Walcowanie gwintów wykonuje się na bocznych powierzchniach wszelkich okrągłych elementów.

Zalety tej technologii

Zalet tego rozwiązania jest mnóstwo. Pośród nich wyszczególnić można na przykład szybkość oraz skuteczność działania, jak również stosunkowo niskie koszty w porównaniu do innych metod produkcji gwintów. Zapewnia także znaczną żywotność wszystkich obrobionych elementów. Ponadto, o ile urządzenie służące do wałkowania jest w pełni sprawne, to gwarantuje idealny, niezmienny kształt wszystkich wytworzonych gwintów. Wszystko to przekłada się na fakt, że zdecydowanie warto skorzystać z tej metody produkcji.

You may also like