Wanny ociekowe i wanny wychwytowe – są to produkty, które są przeznaczone do składowania zbiorników a także beczek z {cieczami|substancjami olejowymi, ropopochodnymi, substancjami brudzącymi, cieczami chemicznymi, zapalnymi i łatwopalnymi.

pierwszorzędne dla wszystkich zleceniodawców, jest bezpieczeństwo podwładnych na terenie miejsca pracy. Jest to kluczowy aspekt, który powinien być elementarnym elementem dla wszystkich pracodawców. Jeśli pracownicy odczywają komfort pracy w bezpiecznych warunkach podczas wykonywania czynności, są bardziej efektywni. Sytuacja przybiera znacznie większej rangi, gdy miejsce pracy, samo w sobie, powoduje niebezpieczeństwo – np. wykonywany zawód jest związany z substancjami szkodliwymi dla człowieka.

Jakie są sposoby, aby zabezpieczyć się przed wyciekiem szkodliwych substancji w miejscu pracy?

niezawodną ochronę przed niebezpiecznym wyciekiem substancji szkodliwych mogą nam zapewnić wanny ociekowe a także wychwytowe. Są one bowiem zaopatrzone w fachową kratę i pasujący zbiornik na szkodliwą ciecz. Takie nowoczesne rozwiązania to doskonały sposób na porządek a w szczególności bezpieczeństwo pracowników, którzy są narażeni na obcowanie z substancjami szkodliwymi. Jest to ważny składnik posiadania w firmowej kadrze pracowniczej zawodowców – im lepiej zaopatrzony zakład pracy tym większą liczbę wysoko zaawansowanych pracowników do siebie przyciąga. Stąd też jako przedsiębiorca, który chce się rozwinąć na rynku, należy pomyśleć o takim rozwiązaniu jak fachowe wanny ociekowe i wychwytowe, jako inwestycji na kolejne lata i progres własnego biznesu.

 Zastosowanie wanny ociekowej oraz wychwytowej w przedsiębiorstwie?

Na wannie ociekowej i wychwytowej można postawić wielkie pojemniki, które mają wewnątrz różnego rodzaju ciecze. W przypadku, gdy takowy pojemnik zostanie uszkodzony, nie musisz się martwić o wyciek groźnych cieczy – substancja przez zamontowaną pod pojemnikiem kratkę będzie miała możliwość spokojnie spłynąć do wcześnie naszykowanej na dole platformy. W ten właśnie sposób udaje się nie tylko bez zagrożeń gromadzić ciecz, zarówno powtórnie z nich korzystać, gdyż ciecz nie zostaje zanieczyszczona w cyklu wycieku, co oznacza, że – jest gotowa do powtórnego użycia. Dzięki takiemu obiegowi cieczy, co najważniejsze jesteśmy bezpieczni, jednak to nie jedyna korzyść takiego rozwiązania – nie dorzucamy pracownikom sprzątania, gdyż miejsce pracy zostaje czyste.

Podczas wyboru wanien ociekowych oraz wychwytowych należy także skupić się na ich pojemność. Jest ona bowiem bardzo ważna, gdyż musi zostać dopasowana do wielkości pojemnika. Według ekspertów wanna ociekowa musi być na tyle pojemna, żeby pomieściła w sobie w przybliżeniu 10% całej umieszczonej ponad nią objętości.

Jak odpowiednio konserwować wanny ociekowe oraz wychwytowe, aby służyły nam latami?

W pierwszej kolejności, podczas zakupu takiego produktu bardzo istotne jest tworzywo z jakiego wykonana jest wanna ociekowa albo wychwytowa. Dlaczego? To bardzo proste; powinno być ono przystosowane do substancji która będzie przechowywana w wannie. Nie można bowiem doprowadzić do incydentu, podczas którego np. produkty ze stali będą używane do przechowywania silnie żrących cieszy, ponieważ nie jest to adekwatne do tworzywa z jakiego została wytworzona dana wanna. W przypadku niebezpiecznych cieczy najlepiej wybrać tworzywa sztuczne, które są odpowiednio zakonserwowane do składowania w nich takich niebezpiecznych cieczy.

Przede wszystkim zadbanie o czystość pojemników a także o nasze bezpieczeństwo – najrozsądniej jest konserwować wanny od razu po wycieku. W trakcie opróżniania zbiornika pamiętaj o odpowiednim kostiumie zabezpieczającym i zabezpieczeniu miejsca pracy. Aby zapewnić długowieczność naszych wanien należy je także adekwatnie często do potrzeb oczyszczać – koniecznie powinno się stosować do tego procederu pompy lub odsysacza cieczy.

You may also like