Nie można zaprzeczyć, że siatki zgrzewane są produktami, które są niezwykle powszechnie wykorzystywane w różnorakich branżach. Swoją renomę zawdzięczają niewygórowanej cenie oraz uniwersalności, którą z pewnością mogą się chwalić. Dowiedz się, jak powstają siatki zgrzewane z drutu stalowego i gdzie znajdują zastosowanie – wyjaśniamy wszystko po kolei!

Proces produkcji siatek z drutu

Powstawanie siatek z drutu jest bardzo szybkie i sprawne. Głównym tworzywem wykorzystywanym do ich produkcji jest drut stalowy. W praktyce cała konstrukcja jest z niego zrobiona i próżno dopatrywać się materiałów innego typu. Aby siatki zgrzewane były wytrzymałe i należycie się prezentowały, ważna jest najwyższej klasy zgrzewarka wielopunktowa. Urządzenie to zapewnia dokładne zginanie oraz łączenie ze sobą poszczególnych części druta. Dzięki temu powstające siatki zgrzewane są wytrzymałe i wystarczają na niezwykle długi czas. Produkcja jest sprawna, o ile zgrzewarka wielopunktowa jest w doskonałym stanie – w tej sytuacji precyzja jest ogromna, a cena stosunkowo niewielka, dzięki czemu takie siatki zgrzewane wydają się rozsądną inwestycją.

Gdzie wykorzystuje się siatki zgrzewane z drutu stalowego?

Siatki zgrzewane wykorzystuje się w licznych branżach oraz dziedzinach gospodarki z pewnego prostego powodu – jest to rozwiązanie ze wszech miar funkcjonalne i wytrzymałe. Znosi najmniej korzystne warunki atmosferyczne i charakteryzuje się długą żywotnością. Zachęcamy, aby wejść na stronę producenta siatek Orstal, aby dowiedzieć się więcej na temat procesu powstawania tego rozwiązania oraz stosowanych w tym celu maszyn i technologii. Same siatki są niezwykle opłacalną inwestycją w branży chemicznej, spożywczej czy w hodowli zwierząt. 

You may also like