Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nowatorskie budownictwo stale się rozwija i oferuje obecnie niezwykle wiele ciekawych technologii, także takich, które można wykorzystać w trakcie prac nad najbardziej ambitnymi inwestycjami. Wśród nich znaleźć można między innymi przewierty sterowane. Śląsk oraz okolice to region, który słynie z tego rodzaju technologii. Dowiedz się, dlaczego jest to technologia godna uwagi i w jakich sytuacjach warto się na nią zdecydować.

Na jakiej zasadzie wykonuje się przewierty sterowane?

Zasada wykonywania przewiertów tego rodzaju jest bardzo prosta Przewiert sterowany robi się pod powierzchnią ziemi, bez konieczności rozkopania jej. Przeprowadza się go w dwóch etapach. Na początku stosuje się wiertło o małej średnicy, które robi przewiert pilotowy. Następnie powstały w ten sposób tunel rozszerza się przy pomocy specjalnych urządzeń. Przewierty horyzontalne, inaczej przewierty kamionkowe, a dokładniej proces ich powstawania, można nadzorować na ekranie monitora, ponieważ do maszyny obsługującej wiertło przymocowana jest sonda pozwalająca na dokładne jej sterowaniem. Dzięki temu można mówić o dużej skuteczności, efektywności oraz precyzji tej technologii.

Przewierty sterowane – zalety i zastosowanie

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że przewierty sterowane to rozwiązanie ze wszech miar uniwersalne. Technologia ta umożliwia przeprowadzanie nawet największych inwestycji bardzo sprawnie i bezproblemowo. Każdy przewiert sterowany wykonywany jest przy pomocy specjalistycznych, nowoczesnych narzędzi. Z tego powodu warto zdecydować się na przewierty sterowane nie tylko podczas największych planów budowlanych, ale także w niezbyt pokaźnych pracach przydomowych na prywatnej posesji.

You may also like