Biznesmen zajmujący się prowadzeniem specjalistycznej firmy budowlanej musi zastanowić się jaki zakres usług będzie oferował? Pojęcie robót budowlanych jest obszerne, określone przez prawo budowlane. Zgodnie z przepisami usługi budowlane rozumiane są jako budowanie, przebudowa, montowanie, wynurzanie, a także remont budowli.  Zakładając firmę budowlaną nie jest niezbędne uzyskanie licencji, lub zezwoleń. W rzeczywistości właścicielem może być każdy, także bez specjalistycznej szkoły. Mimo to zakres niektórych prac ze względu na bezpieczeństwo wymaga posiadania uprawnień. Właściciel firmy budowlanej może po prostu zatrudnić osoby  posiadające wymagane pozwolenia. Jakie prace obejmują zakres prac budowlanych? Jaki zakres usług może oferować profesjonalna firma budowlana, taka jak np. https://fb-jelcz.pl/?

Zakres czynności budowlanych- roboty drogowe

Jedną z usług świadczonych przez przedsiębiorstwa budowlane jest budowa dróg. Oczywiście nie każde przedsiębiorstwo będzie miało ją w swojej ofercie, gdyż jest to dosyć specyficzna specjalizacja, bez wątpienia znacznie różni się od budowy domu. Firma zajmująca się robotami drogowymi musi posiadać specjalistyczny sprzęt. Poza samym budowaniem nawierzchni niektóre firmy kompleksowo dbają o powstawanie drogi, również części podziemnej, czyli np. kanalizacja, woda, gaz, instalacja techniczna. Także w tym obszarze branży budowlanej istnieją specjalizacje. Część firm zajmuje się budową autostrad, inne z kolei ścieżkami rowerowymi, parkingami czy brukowaniem nawierzchni. Ważne, aby oprócz szerokiego zakresu usług drogowych dana firma była także terminowa. Powstawanie dróg zazwyczaj ma wpływ na utrudnienia w ruchu, które może być wyjątkowo uciążliwe w miastach w których sezonowo pojawiają się turyści czyli np. Zakopane, Trójmiasto- Gdańsk, Gdynia, Sopot.

Wywóz gruzu i odpadów budowlanych

Wszystkie budowy wiążą się z powstaniem odpadów budowlanych czyli np. gruzu. Idealnym rozwiązaniem jest, gdy zatrudniona firma budowlana ma w swojej ofercie także uprzątanie odpadów. Nie trzeba wówczas szukać i zatrudniać kolejnych podwykonawców. Złogi gruzu czekające na posprzątanie z pewnością nie ułatwiają postępu prac budowlanych, dlatego warto dbać o ich częste pozbywanie się. W takiej sytuacji firma budowlana mająca właściwej wielkości kontenery i dobry sprzęt jest na pewno na wagę złota. 

Wypożyczanie specjalistycznego sprzętu budowlanego

Duże przedsiębiorstwa budowlane mogą również rozszerzyć zakres swoich usług o wynajem sprzętu budowlanego jak np. koparka.  Takie pojazdy nie zawsze są w użyciu, a szkoda aby stały na placu bezczynnie. Dlatego niektóre przedsiębiorstwa budowlane decydują się na wynajem swojego sprzętu. Mogą to być koparki kołowe i gąsiennicowe, spycharki, walce a także inne. Oczywiście taki sprzęt potrzebuje specjalistycznej obsługi, dlatego często jest ona w pakiecie z maszyną. Wykwalifikowana kadra znacznie sprawniej poradzi sobie z prowadzeniem specjalistycznej koparki, niż amator. 

Prace ziemne proponowane przez profesjonalną firmę budowlaną

Wachlarz prac ziemnych to m.in. wykopy, nasypy, i wymiana gruntu. Niektóre firmy budowlane oferują również przysposobienie nawierzchni przed rozpoczęciem budowy. Czasami budynek nie może powstać ze względu na niewłaściwy grunt. Taką trudność może rozwiązać firma oferująca kompleksowe roboty ziemne. Z takiej opcji warto skorzystać także wtedy, kiedy niezbędne jest wykonanie wykopu lub nasypu. Profesjonalne przedsiębiorstwo budowlane jest w stanie wykonać takie usługi sprawnie i dokładnie biorąc pod uwagę wszelkie uwarunkowania.

Profesjonalna firma budowlana- usługi brukarskie

Kolejną usługą prac budowlanych jest na pewno układanie kostki brukowej. Jest to dosyć popularna usługa oferowana przez wiele firm. Istotne jest aby wykonywano ją z dużą dokładnością przez wyspecjalizowanych pracowników z doświadczeniem. Układanie kostki to wyjątkowo szeroki wachlarz prac obejmujący zarówno ścieżki ogrodowe, oraz brukowanie parkingów.

Prace wyburzeniowe – ważne jest bezpieczeństwo

Wyburzenia budynku wymaga specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego sprzętu. Firma proponująca takie usługi powinna robić to przede wszystkim bezpiecznie i zatrudniać wykwalifikowaną kadrę. Aby prace przebiegały sprawnie i bez utrudnień niezbędne jest całościowe podejście. 

Budowa placów zabaw- zadanie dla profesjonalistów

Przedsiębiorstwa oferujące budowę placów zabaw współpracują zarówno z osobami prywatnymi, jak i dyrektorami szkół. Oferują swoje usługi również dla miejsc Użyteczności publicznej jak np. parki. Firma posiadająca w swojej ofercie tę usługę musi przedewszystkim o bezpieczeństwo tego miejsca. Często budowa takiego placu to nie tylko zamontowanie urządzeń, ale również przygotowanie gruntu, wylewki i wiele innych. Istotne aby podejście specjalistów było kompleksowe. 

Transport materiałów budowlanych- specjalistyczna firma budowlana

Czy firma budowlana może zajmować się również transportem? Z pewnością tak! Część firm posiada w swojej ofercie taką usługę jak transport materiałów sypkich, tzn piasku czy innego rodzaju materiały. Często taka usługa jest oferowana z profesjonalną obsługą ciężarówki. Oczywiście pojazdy powinny być dostosowane do transportu tego typu materiałów.

You may also like