Garnitur przydaje się na wiele uroczystości. Żeby odpowiednio wyglądał oraz był komfortowy, przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów. Wielu klientów waha się, czy lepiej wybrać garnitur ze sklepu czy zdecydować się na szyty na miarę. Co wybrać? Co zdecydowanie należy wiedzieć odnośnie garniturów szytych na wymiar?

Garnitur na miarę czy ze sklepu – co wybrać?

Gotowe garnitury, chociaż niekiedy prezentują się atrakcyjnie, zwykle są uszyte z gorszych jakościowo materiałów (dlatego są nieco tańsze), a także bardzo trudno dobrać wymiary. Przy całym zestawie może to być jeszcze bardziej skomplikowane – zazwyczaj nie zgadza się długość rękawów i nogawek. Te problemy nie dotyczą jednak garniturów uszytych na miarę. Obecnie staje się on coraz popularniejszym rozwiązaniem ze względu na korzyści, które niesie.

Jakie są główne zalety garnituru na miarę?

Najważniejszą zaletą szytych garniturów jest przede wszystkim idealne dopasowanie do sylwetki. Nie ma mowy o jakichkolwiek niedociągnięciach, gdyż przed szyciem pobierane są wymiary klienta. Odpowiednio uszyty garnitur doskonale uwidacznia wszelkie atuty i akcentuje charakter posiadacza. Zamawiając garnitur można podać wymarzony kolor oraz fakturę materiałów, dzięki czemu ubranie będzie niepowtarzalne, co byłoby niemożliwe przy gotowych garniturach.

Ile kosztuje szyty garnitur?

Garnitury szyte na miarę można kupić za różną cenę. Zależy w dużej mierze od tego, jaki będzie krój garnituru, jaki materiał zostanie użyta, a także gdzie leży firma. Ceny zaczynają się od 1000 złotych i mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy. Zazwyczaj na zamówienie czeka się powyżej trzech miesięcy.

Dobra firma gwarancją wysokiej jakości garnituru?

Na wygląd i jakość garnituru wpływa w dużej mierze firma. Z tych względów też warto stawiać jedynie na sprawdzone i profesjonalne firmy takie, jak przykładowo sklep.alhen.pl. Firma zajmuje się szyciem garniturów z najlepszych tkanin. O jej fachowym podejściu świadczy przede wszystkim mnóstwo dobrych opinii klientów, a także solidna obecność na rynku. ALHEN dba także o odpowiednie podejście do klienta oraz dopasowanie do jego oczekiwań.

You may also like