Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu danego worka oraz jego zastosowań. Dobrze będzie wytłumaczyć, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Warto mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Polietylen – do czego jest wykorzystywany i czym się charakteryzuje?

Folia HDPE oraz foli LDPE są robione z polietylenu. Cechuje się on tym, że nie przepuszcza wody oraz powietrza, jest także odporny na szkodliwe działanie soli czy kwasów. Z tego właśnie powodu folie te wykorzystywane są w licznych dziedzinach przemysłu oraz życia codziennego Warto pamiętać, że z polietylenu wykonuje się nie tylko worki foliowe. Warto wspomnieć również o takich rzeczach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz dziesiątki innych produktów, z którymi mamy styczność w trakcie życia codziennego.

Myślisz gdzie zakupić worki foliowe i foliopaki? Sprawdź producenta http://www.foldruk.net/ 

Folie HDPE i LDPE – różnice

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zastosowań tych folii jest mnóstwo. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych niezwykle często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim dzieli się je jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, a co za tym idzie, jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

You may also like