Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia oraz w wielu firmach o różnej charakterystyce. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu danego worka oraz jego zastosowań. Dobrze będzie wytłumaczyć, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Warto mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Polietylen – do czego jest wykorzystywany i czym się charakteryzuje?

Folia HDPE oraz foli LDPE są robione z polietylenu. Cechuje się on tym, że nie przepuszcza wody oraz powietrza, jest także odporny na szkodliwe działanie soli czy kwasów. Z tego właśnie powodu folie te wykorzystywane są w licznych dziedzinach przemysłu oraz życia codziennego Warto pamiętać, że z polietylenu wykonuje się nie tylko worki foliowe. Warto wspomnieć również o takich rzeczach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz dziesiątki innych produktów, z którymi mamy styczność w trakcie życia codziennego.

Myślisz gdzie zakupić worki foliowe i foliopaki? Sprawdź producenta http://www.foldruk.net/

Folie HDPE i LDPE – różnice

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zastosowań tych folii jest mnóstwo. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych niezwykle często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim dzieli się je jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, a co za tym idzie, jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak produkuje się worki foliowe?

Wszystko zaczyna się od tworzyw sztucznych, które są ważnym surowcem do produkcji worków foliowych.  Są popularnym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przejrzyste. To sprawia, że z łatwością można kontrolować wszystko, co znajduje się we wnętrzu. Jest to bardzo istotne dla wszystkich konsumentów, którzy robią zakupy, gdy wcześniej zobaczą produkt. Surowce używane do produkcji stale ewoluują. W ostatnim czasie wiele osób zwraca uwagę na troskę o  środowisko. Aby dobrze się prezentować wielu producentów zdecydowało się podmienić do tej pory stosowane surowce, tymi bardziej naturalnymi. W tym celu wielu sięgnęło po półfabrykaty, które są pobierane z kukurydzy. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga ograniczyć wycinkę drzew. Dla wielu może być to niespodzianka, ale podczas produkcji wielkie znaczenie ma najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Na jakie rodzaje producenci dzielą worki foliowe?

Worki foliowe dostępne są w wielu wariantach, jeśli chodzi o kształt, kolor czy rozmiar. Niewiele osób analizuje z jakich materiałów można je wytwarzać.Są dzielone na kilka rodzajów. Bardzo popularne są worki i reklamówki HDPE, które są pozyskiwane z polietylenu o dużej gęstości. Są bardzo przyjemne w stosowaniu, ponieważ charakteryzują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent niewielkim kosztem jest w stanie zaspokoić potrzeby konsumenckie wielu sklepów. Produkowane są są z cienkiej folii. Równie znane są także woreczki LDPE, które również są produkowane z polietylenu tylko o niskiej gęstości. Dzięki temu są trwalsze i można je wielokrotnie używać. Można je odróżnić od HDPE tym, że podczas użytku nie wytwarzają żadnego szelestania. Niestety co za tym idzie, są automatycznie droższe. Każda osoba zastanawiająca się nad kupnem musi rozważyć co jest ważniejsze – ilość czy wytrzymałość. Kolejne na liście są wyroby MDPE, które łączą w sobie najlepsze cechy wyrobów HDPE oraz LDPE. Są rozpoznawalne dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie są elastyczne oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej można je spotkać w przemyśle spożywczym.

You may also like