Twój samochód uległ kolizji, przez co pojawiły się na nim drobne wgniecenia? Grad w tym roku był bezlitosny? Samodzielne wyciąganie wgniotek jest idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji. 

Czy udać się do lakiernika?

Kiedy uszkodzenia są nieduże, zupełnie nie opłaca się odwiedzać lakiernika. Przede wszystkim dlatego, że nałożenie kolejnej warstwy lakieru na pojazd przyczyni się do znacznego spadku jego ceny rynkowej. Ponadto taka usługa jest bardzo droga i trwa często nawet wiele tygodni. 

Wyciąganie wgniotek to lepsze rozwiązanie

Znacznie lepszą opcją jest wyciąganie wgniotek. Robi się to przy pomocy specjalnego kleju oraz odpowiednich zaczepów. Przy ich użyciu można pozbawić pojazd uszkodzeń wywołanych przez drobne stłuczki, grad czy kamienie. Sposób ten nie wymaga demontażu jakichkolwiek części ani nie kosztuje przesadnie dużo. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Każde uszkodzenie auta jest dla największych fanów motoryzacji nie lada przeżyciem i przykrym doświadczeniem. Należy jednak nie przejmować się i zastanowić się, czy uszczerbek na zdrowiu lakieru jest na tyle niewielki, że możemy sobie z nim poradzić. Jeśli tak, wyciąganie wgniotek jest najlepszym rozwiązaniem. Nie wymaga zbyt znaczącej wprawy, choć rzecz jasna dobrze jest poprosić o pomoc kogoś, kto już to w przeszłości zrobił. W takim przypadku będzie o wiele łatwiej. 

You may also like