Czy warto montować drzwi na własną rękę?

Drzwi wewnętrzne mogą zostać zamontowane przez fachowców,jednak możemy to przeprowadzić na własną rękę w lokalu. Jak to zrobić, żeby udało się stosownie z ich przeznaczeniem? Podpowiadamy – skorzystaj z naszych cennych wskazówek.

Od czego zacząć?

Przed tym, nim przejdziemy do instalacji drzwi wewnętrznych, to warto zaznajmić się z dołączoną do nich umową zabezpieczającą.Istnieje możliwość, że zabezpieczenie dotyczy nas tylko wtedy,gdy posługa będzie dokonywana przez przygotowaną ekipę specjalistów. Nie warto także zapominać o tym, aby niebrać się za drzwi wewnętrzne ani ich montowanie w sytuacjach, gdy w lokum nie znajduje się w dalszym ciągu ułożonych podestów oraz fasady.

Kiedy pragniemy zamontować drzwi wewnętrzne z ramą, to należy sprawdzić,czy mamy cały zbiór. Ramy drzwi składają się bowiem zawsze z 3 składowych i należy je wszystkie zespolić ze sobą. W innej sytuacji nie będziemy umieli odpowiednio wykonać naszej sprawy.

Najpierw powinno się przyszykowaćkonkretne  elementy ościeżnicy, które są konieczne.Kolejno montujemy wszystkie elementy ościeżnicy – wykonujemy to albo używając klej albo za pomocą klamer i śrub. Po zrealizowaniu zlecenia należy wstawić ramę w otwór w ścianie. Między nią a murem powinno się zostawić szczelinę posiadającą 1-2 cm.

O czym pamiętać podczas montowania drzwi?

Podczas mocowania drzwi wewnętrznych ramę ustawiamy w dziurze w taki sposób, aby pomiędzy ścianą a obmurowaniem występowała mała przestrzeń.Pomiędzy elewacją a framugą wstawiamy płytki z drewna. Futrynę należy obecnie przymocować do wewnętrznej powierzchni otworu w drzwiach. Na końcu powinno się montować listwy maskujące.

Wolisz zatrudnić do tego ekspertów? Zobacz: montaż drzwi Bydgoszcz

You may also like