Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie , które jest bardzo popularne. Niestety, są przypadki, w których nie można jej stosować. Wówczas niezbędne staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który podjęli decyzję o tym, aby przekształcić swoją działalność w spółkę kapitałową prawa handlowego. Obowiązek ten odnosi się też do spółek osobowych prawa handlowego. Te pierwsze to spółki akcyjne, zaś te drugie to między innymi spółki komandytowe.

Jeśli przychody netto są wyższe niż wartość dwóch milionów Euro (oczywiście w przeliczeniu na złotówki), także zachodzi obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Jesteś zobowiązany prowadzić pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Co brać pod uwagę, wybierając księgowego?

Biuro rachunkowe to miejsce, do którego warto skierować swoje kroki, jeśli chcemy rozliczyć PIT czy zlecić prowadzenie księgowości w firmie. Na rynku działa obecnie wiele biur rachunkowych różniących się jakością świadczonych usług. Czym się kierować, chcąc wybrać naprawdę porządne biuro rachunkowe?

Z pewnością warto uwzględnić opinie, jakie biuro zbiera wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeżeli takich nie mamy, z pomocą przychodzi Internet. Na różnych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada niezbędne licencje. Przed podpisaniem umowy warto także zapytać o kwalifikacje poszczególnych pracowników, którzy będą zajmować się naszą sprawą.

You may also like