Banki coraz częściej proponują promocje, żeby zachęcić odbiorców do utworzenia nowego konta osobistego lub wzięcia karty kredytowej. Często zdarzają się również oferty na pożyczki gotówkowe. W momencie gdy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na cenną nagrodę, a warunki promocji są naprawdę korzystne.
Artykuł powstał w oparciu o informacje z bloga finansowego https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/.

Czego dotyczą promocje bankowe?

Najpopularniejszymi promocjami bankowymi są te dotyczące otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i regularnego korzystania z niego. Zazwyczaj nagrodą za to są pieniądze lub nagroda rzeczowa. Promocje bankowe jednak nie ograniczają swoich działań do tego, co chwila można się spotkać z promocjami kart kredytowych. Warunki, które możesz dostać, są o wiele lepsze niż za stworzenie zwykłego konta, ale warunki są zwykle cięższe do spełnienia. Możesz również znaleźć promocje bankowe na konta oszczędnościowe lub lokaty. Bonusem tu jest wyższe oprocentowanie. Lecz by skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w danym banku.

Jakie są popularne warunki promocji bankowych?

Często banki w zasadach promocji precyzują, że warunkiem do skorzystania z promocji jest potwierdzenie różnych zgód. Znaczy to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą miały możliwość kontaktować się z Tobą w odnośnie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym warunkiem, z którym możesz się spotkać, jest wpłata na konto. Można je podzielić na jednorazowe wpłaty, regularne zasilanie konta określoną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpływ wynagrodzenia. Gdy wymagane są systematyczne wpłat,y najwygodniejszym sposobem może się okazać zaplanowanie stałych przelewów na swoim koncie.

Następnym zapisem w regulaminach promocji może być dokonanie płatności kartą na wymaganą kwotę. Nieważne jak wiele będzie płatności, ostateczna wartość liczona razem musi tylko wynosić minimum napisane w regulaminie. Inną rzeczą, która może być wymagana, jest uiszczenie określonej liczby płatności kartą. do poprzedniego punktu, nieważne na jak dużą kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich ilość. 

Coraz częściej banki wymagają także płatności telefonem lub za pomocą BLIK. Oba te warunki są związane ze skorzystaniem z aplikacji mobilnej banku. Wydaje się to bardzo proste, ale trzeba dysponować odpowiednim telefonem mającym dostęp do internetu, a w przypadku transakcji wykonywanych telefonem także systemu NFC. Forma takich płatności jest taka sama, powinno się wykonać określoną liczbę transakcji lub płatności na stosowną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zalogowanie się do panelu klienta na stronie banku. Dzięki temu będziesz miał możliwość zobaczyć, czy Twoje konto na pewno już działa i włączyć kartę.

Co możesz zyskać korzystając z promocji w banku?

Nagrody mogą być takie jak pieniądze, elektronika, cashback lub bony. 

Im warunki promocji bankowej są łatwiejsze do wykonania, tym zwykle nagroda jest mniejsza. Nagrody rzeczowe to miły bonus, Do tej pory banki oferowały wiele sprzętów elektronicznych takich jak smartfony, smartwatche czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy otrzymać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub internetowe do wielu popularnych sklepów. Spotykane są również bony paliwowe lub vouchery na usługi internetowe takie jak np. Spotify. Cashback jest najczęściej spotykany podczas płatności BLIKiem, można uzyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.

You may also like