Bezwątpienia transport lądowy jest najważniejszą gałęzią gospodarki krajowej. Transport determinuje to jak rozwija się gospodarka w każdym regionie. Dlatego usługi transportowe, czy to pomorskie czy też podlaskie województwo są bardzo istotne. Zauważmy, że brak możliwości aby dostarczyć surowce jak też wywozu gotowych już produktów, spowoduje spowolnienie działanie każdego miejsca, w którym się pracuje.

Drogi w województwie pomorskim – co warto o nich wiedzieć?

Całkowita długość dróg ekspresowych i autostrad które mieszczą się w województwie pomorskim to 169 km. Warto też dodać, że drogi w pomorskim są rozwinięte. Czy zdajesz sobie sprawę, że ich długość sięgnęła aż 1,8 tys. km? Przekłada się to na średnią gęstość rzędu 10 km na 100 km2 to piąte pozycja w kraju. Taka modernizacja sieci dróg pomogła w tym, że liczba wypadków drogowych zmniejszyła się. Nie zapominaj również, że samorząd województwa wspomaga jeszcze gminny a także powiaty w modernizacji na drogach niższego szczebla.

Stan dróg w województwie pomorskim – garść faktów i statystyk

Oprócz powyższego wyjątkowo dobrze rozwinięta jest również kolej na pomorzu, która ma 1,2 tys. km. Liczne inwestycje sprawiły, że stan infrastruktury kolei się poprawia. Samorząd pomorskiego, pierwszy w Polsce stwierdził, że chce wybudować nową linię kolejową czyli linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Jest ona punktem zwrotnym zarówno w transporcie, czy też gospodarce obszaru metropolitalnego. Ludność z województwa pomorskiego najchętniej w Polsce jeździ pociągami. Warto dodać, że prężnie rozwija się Port Lotniczy umiejscowiony na pomorzu.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego

You may also like