Gdy remontujesz dom lub dokonujesz rozbiórki na pewno w twojej okolicy leży ogrom niepożądanego gruzu. W zgodzie z prawem nie można pozostawiać go na własnym podwórzu. Za to może grozić ci mandat. Co zrobić aby tego uniknąć?

Recykling – sposób na pozbycie się odpadów budowlanych

Gruz to doskonały materiał budowlany, bez względu czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go obróbce w postaci skruszenia, jest możliwe, by wykorzystać go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Użyć jest sporo i warto skorzystać z tak dobrego materiału. Możesz to zrobić sam, jednak gdy nie znajdziesz dla niego celu, zleć to fachowej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-jelcz od wielu lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa na terenie Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj fachowcom i pozbądź się problemu.

Jak wywieźć odpady takie jak gruz?

W przypadku, gdy nie chcemy wykorzystać lub przetworzyć składników budowlanych, mamy obowiązek dostarczyć je do zakładu utylizacyjnego w Gdyni. Nie ma przeszkód by przeprowadzić to na własną rękę, jednak gdy nie wystarczająco dużym samochodem, możesz skorzystać z oferty czołowego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taka taktyka posiada dużo korzyści – przede wszystkim działalność trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wyznaczonym miejscu kontener dopasowany wielkością do oczekiwanej ilości odpadów. Po wyburzeniach wystarczy napełnić go gruzem, a wywóz zostawić profesjonalistom. Warto pamiętać że za niedostarczenie odpadów do PSZOK-u lub składowanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokalizacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi mandat w wysokości od 200 zł do aż 5000 zł.

You may also like