Nie można zaprzeczyć, że spalanie jest niezwykle istotną kwestią, jaką warto kierować się w trakcie zakupu samochodu. Należy jednak mieć świadomość, że w gruncie rzeczy spalanie nie jest zależne tylko i wyłącznie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz także od rodzaju oraz sposobów jego eksploatacji. Warto w związku z tym zorientować się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, żeby nie zbankrutować i wydawać stosunkowo mało pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy starą ekonomiczną Skodą, czy też potężnym potworem o wielkiej pojemności silnika. 

Spalanie paliwa – czynniki, które na nie wpływają

Bardzo istotne jeśli chodzi o spalanie paliwa są: liczba koni mechanicznych, jak również pojemność silnika. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że to, jak eksploatujemy samochód, także w istotny sposób wpływa na spalanie. Rzecz jasna dobrze jest zdawać sobie sprawę, że jazda miejska pochłania o wiele więcej paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnym tempem, bez ciągłego zatrzymywania się oraz wracania do poprzedniej prędkości. Jeśli w związku z tym kluczowym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda po mieście, dobrym pomysłem będzie inwestycja w ekonomiczną jednostkę.

Jak zmniejszyć spalanie w samochodzie podczas codziennego poruszania się?

Aby zredukować spalanie paliwa, warto trzymać się kilku bardzo łatwych do zapamiętania porad. Po pierwsze, świetnym pomysłem będzie unikanie korków i wybieranie takich tras, które ograniczają tę kwestię do minimum. Poza tym dobrze jest utrzymywać względnie stałą prędkość na jak najwyższym biegu – w trasie idealną prędkością jest około 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie opłaca się decydować na regularne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest najważniejsza, żeby spalanie było ograniczone do minimum. Mamy nadzieję, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie odnośnie tego, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło: Torst

You may also like