Najpierw warto wyjaśnić ów enigmatyczny skrót. EPDM to inaczej – w tłumaczeniu z języka angielskiego – termopiler etylenowo-propylenowo-dienowy. To może niezbyt wiele mówić przeciętnemu Kowalskiemu, zatem nadchodzimy z pomocą. To polimerowe tworzywo sztuczne, które znajduje coraz więcej zastosowań w nowoczesnym budownictwie, choć swoją sławę zyskało już kilka lat temu. Główną zaletą tego materiału jest w pierwszej kolejności jego umiejętność zniekształcania oraz powrotu do dotychczasowego stanu, nie odnosząc przy tym żadnych uszkodzeń.

Mocne strony geomembrany

Jeśli chodzi o inne cechy, to geomembrana EPDM z pewnością może pochwalić się dużą odpornością na niesprzyjające warunki atmosferyczne, w szczególności na bardzo wysokie i niskie temperatury. Ponadto materiał ten jest wodoodoporny oraz wytrzymały jeśli chodzi o rozciąganie.

Zastosowania geomembrany

Geomembrana EPDM, geomembrana PCV oraz geomembrana PEHD są stosowane w szczególności w budownictwie, a konkretniej w zakresie hydroizolacji, szczególnie dachów, ale również stawów, basenów oraz we wszelakich innych zbiornikach. Izolacja zbiorników to nie jedyne, co oferuje geomembrana. Warto wspomnieć również o takich kwestiach, jak na przykład izolacja składowisk oraz innych tego rodzaju miejsc.

Zgrzewanie geomembrany – kto wykonuje?

Jeśli poszukujesz firmy świadczącej takie jak zgrzewanie folii i chcesz, żeby cena danego zlecenia należała do stosunkowo niskich, powinieneś zgłosić się do specjalistów. Dzięki odpowiedniej eksperckiej wiedzy oraz latom doświadczenia możesz mieć gwarancję, że zlecenie będzie wykonane szybko, efektywnie i będziesz ze wszech miar zadowolony z efektu końcowego. Warto postawić na wiedzę i doświadczenie, ponieważ są to cechy niezbędne w tej branży, jaką jest geomembrana EPDM.

You may also like