Jakie mamy metale kolorowe?

Na początku wspomnijmy czym tak właściwie są te metale kolorowe? Może domyślasz się, że nie chodzi tutaj o przedmiot, który został pomalowany farbą. Metale kolorowe nie posiadają kawałków żelaza i możemy je pogrupować na lekkie i ciężkie. Lekkie to między innymi aluminium i magnez, dlatego puszki po piwie są również odbierane w skupie złomu. Metale ciężkie to na przykład cynk, ołów, miedź, jak też złoto i platyna.

Metale nieżelazne mają zastosowanie przykładowo w przemyśle grzewczym dlatego, że rewelacyjnie przewodzą ciepło. Natkniemy się na nie też na przykład w budownictwie i przemyśle elektronicznym. 

Jak odróżnić metale kolorowe od żelaza?

Jak upewnić się, że rzecz, którą chcemy sprzedać jest kolorowa? Jeżeli nie wiecie czy trzymacie w domu rzecz miedzianą czy żelazną – spokojnie dacie radę zrobić eksperyment z nagrzaniem przedmiotu. Dobrze tutaj wiedzieć to, że metale kolorowe są bardzo dobrym przewodnikiem ciepła i błyskawicznie się nagrzewają.

Popularną techniką jest także wykorzystanie magnesu. Przyciąga on żelazo, ale nie zadziała to przy aluminium. Prawdopodobna jest wprawdzie sytuacja kiedy to rupieć zawiera w sobie dwa materiały. W przypadku kiedy mamy podejrzenie, że rzecz nie jest żelazna, ale ma w sobie tylko drobiny tego metalu udajmy się do miejsca skupu metali kolorowych. Pracownicy takiej firmy sprawdzą to dla nas i powiedzą czy przedmiot jest wartościowy. Taka firma z pewnością występuje w Lubartowie (zobacz tutaj –> http://skupsurowcowlublin.pl/skup-metali-kolorowych/).

Co zrobić z metalami kolorowymi, które znajdziemy na strychu?

Zazwyczaj słowo złom i jego skup kojarzy nam się ze stalą, ale czy wiedzieliście, że metale kolorowe również można sprzedawać w szeregu takich miejsc? W Lubartowie z łatwością odnajdziecie zaufaną firmę, która zabierze od Was te rzeczy. Co ważniejsze metale nieżelazne są wartościowsze niż stalowy złom. Warunkiem dobrego zysku jest jednak brak stopów żelaza w produkcie. Bywa, że aluminium jest łączone z żelazem, ale wtedy wartość takiego złomu będzie bliższa ceny stali i dużo niższa niż samego aluminium.

Być może gdzieś w piwnicy lub na strychu macie stare miedziane rury i przewody, aluminiowe przedmioty albo jakieś wiekowe sztućce czy uszkodzone łańcuszki. To wszystko warto zabrać do skupu metali kolorowych, gdzie pozbędziecie się tego z zyskiem.

You may also like