Od kilku lat możemy śledzić systematyczne podwyżki cen mieszkań w Trójmieście. W 2021 roku było dokładnie tak samo, a ceny nieruchomości znów wyznaczały nowe granice. Godnym uwagi jest kwestia, że był to rok, w którym zanotowano również przyrost ilości całkiem nowych lokali przekazanych do użytku. Mimo to ceny poszybowały mocno w górę. Nie zraziło to jednak kupujących, jako że w poprzednim roku odnotowana została większa sprzedaż mieszkań.

Nie sposób ukryć, że w 2021 roku wartości mieszkań zarazem na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, poszły do góry. Przeciętna wartości nieruchomości uzyskała następny rekord. Potwierdza to również raport Narodowego Banku Polskiego, który to przygotowywany jest na podstawie danych od agentów nieruchomości oraz deweloperów. Wyczytać można z nich, że gdy porównamy trzeci kwartał 2020 roku z trzecim kwartałem 2021 roku można zanotować podwyżki cen nieruchomości w Gdańsku o nieco ponad 10 procent.

Trójmiasto wiedzie prym na tle kraju, choć w pozostałych większych miastach również można zaobserwować wzrosty cen, co jest wywołane przede wszystkim inflacją czy też wzrostem stóp procentowych. Bez wątpienia inflacja dotyczy wszystkich miast w Polsce, jednak oprócz Trójmiasta wzrosty cen nie wyglądają na aż tak drastyczne.

Podwyżka cen mieszkań w 2021 roku dotyczy zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego, przy czym Nie sposób ukryć, że w 2021 roku do góry szczególnie poszybowały ceny mieszkań nowych. 

Obecnie trwa polowanie na dobre nieruchomości. Trwa ono nie jedynie na rynku premium. Nieruchomości o powierzchni 70-80 m kw. w segmencie ekonomicznym są bardzo przesortowane, małe lokale pod wynajem również. Mieszkanie ciężko znaleźć, bo lokale zostają sprzedane szybko. Jeżeli oferta została dobrze przygotowana, finalizacja bywa nie dłuższa aniżeli dwa-trzy tygodnie. Dodatkowo otoczenie trójmiejskich agentów dopracowało kooperację pomiędzy biurami, dlatego bardzo dużo propozycji w ogóle nie pokazuje się na portalach, gdyż nabywca znajduje się, jeszcze zanim powstanie obwieszczenie.

W ubiegłym roku, po odczuciach związanych z głębokim lockdownem, z ofert sprzedaży szybko znikały domy. Wiele osób zamkniętych w mieszkaniach bardzo szybko dążyło do spełnienia swojego marzenia o większej przestrzeni oraz dalekim od wirusa ogrodzie. Niezmiennie wysoka jest w Trójmieście również sprzedaż bardzo dobrze umiejscowionych apartamentów, które w czasie pandemicznych ograniczeń w poruszaniu się po świecie sprawują rolę tzw. second home, a przy okazji są dobrą inwestycja funduszy. 

 Gigantyczne wymagania inwestorów wobec firm budowlanych w mieście Gdańsk

Firmy budowlane w Gdańsku działają w warunkach bardzo dużej konkurencji. Codziennie walczą nie jedynie o wartościowe kontrakty, ale również muszą zmagać się z nagminnym zjawiskiem podbierania drogocennych fachowców. Ponieważ reputacja jest w ich wypadku niezwykle istotna, coraz bardziej dostrzegają potrzebę kształtowania właściwego wizerunku i pokazywania konkurencyjnych przewag. Firma budowlana w Gdańsku chcąca utrzymywać się na dość konkurencyjnym rynku i pozyskiwać kolejnych klientów, powinna ciągle sprawdzać konkurencję. Musi zdobywać wiedzę, wyciągać wnioski i przerabiać je na określone działania, mające na celu rozwój działalności. Musi także radzić sobie z problemami typowymi dla tej dziedziny. Branża budowlana zawiera się w wielu dziedzinach. Inwestując w nowe maszyny oraz urządzenia, można rozszerzyć swoją działalność i oferować jeszcze bardziej rozległe oraz kompleksowe usługi. Pozwoli to dotrzeć do szerszego grona ewentualnych klientów. Zarówno zmiana maszyn na zdecydowanie bardziej zaawansowane, jak i nabycie całkiem nowych urządzeń związane jest z poświęceniem dużego wkładu, jeśli jednak chcemy rozbudowywać firmę budowaną konieczne jest poszerzanie dostępnych usług. {Udzielanie|Świadczenie| kompleksowych usług zwiększa możliwość na wykonywanie zyskownych zleceń, co w kolejności przekłada się na wyższe zyski.

Mnogość firm budowlanych w Gdańsku nakłania do inwestowania w rozwój działalności. Należy przyłożyć wagę do jakości public relations, a czas zimy, w trakcie którego zamówień jest mniej, dobrze jest poświęcić na rozwój odbioru firmy i działania marketingowe.

You may also like